Переваги тканин робочого костюма SteelUZ
Сьогодні найбільш поширений спосіб виробництва сумішевих тканин полягає в тому, що різні види ниток змішуються в тканину у процесі ткацтва, коли, наприклад, на основі йде поліефірна нитка, за качку — бавовняна нитка. Так як основне переплетення тканин для спецодягу — саржа (або 3/1 2/1), то виходить, що на лицьовій стороні тканини знаходяться поліефірні нитки, а на вивороті — бавовна. Тканина "не симетрична".
Недолік даної технології полягає в тому, що бавовняні нитки, виведені на виворітну сторону, добре вбирають вологу, але у них існує певний "ресурс" вбирання, а надлишки вологи повинні випаровуватися. На лицьовій стороні знаходяться поліефірні нитки, які не вбирають вологу і не дозволяють вивести її надлишок з бавовняних ниток назовні.
У результаті порушується нормальний процес теплообміну людського тіла. Робітнику в спецодязі з сумішевих тканин даного типу жарко. Цей недолік називають "парниковим ефектом".
Синтетичні і натуральні нитки, виведені на різні сторони тканини, можуть стати причиною нещасних випадків на виробництві, коли спецодяг затягується в працюючий механізм. Розривні навантаження поліефірних і бавовняних ниток значно відрізняються, адже бавовна рветься набагато легше поліефірних ниток. Ось і виходить, що розірвати одяг по вертикалі (бавовняної пряжі) - легко, а по горизонталі (поліефірним ниткам) - людині не під силу. При попаданні одягу в працюючий механізм, працівнику просто не вистачає сил, щоб розірвати тканину і уникнути фізичних ушкоджень.
ПЕРЕВАГИ ТКАНИН КОСТЮМА SteelUZ:
Незважаючи на змішаний склад (65% поліестер, 35% бавовна), тканина, з якої зроблений костюм Steeluz, в результаті володіє кращими гігієнічними, захисними та функціональними властивостями, навіть у порівнянні з повністю натуральними тканинами, адже вона створена за технологією змішування синтетичних і натуральних волокон різного виду ще в пряжі, до процесу прядіння.
Це більш дорогий і більш тривалий спосіб виробництва тканин, але в результаті сумішева однорідна пряжа володіє властивостями і поліефірного (відмінна міцність і зносостійкість) і бавовняного волокна (хороші гігієнічні і комфортні властивості). Таким чином, тканина, з якої зроблений костюм Steeluz, позбавлена недоліків "не симетричною" тканини: володіє хорошими гігієнічними показниками і механічними характеристиками.
Крім того, для посилення міцності, в структуру тканини вбудовані армовані нитки, які складаються з поліефірної серцевини (мононитки), щільно оплетенной бавовняною пряжею.
В тканині армовані нитки утворюють "каркас", який значно підвищує міцність, не збільшуючи вагу матеріалу. У випадку механічного пошкодження тканини, армований "каркас" запобігає збільшення області пошкодження.
- Характеристики тканин робочого костюма SteelUZДетальні технічні і експлуатаційні характеристики. Особливості догляду.Повна версія статті
- Правила прання і хімчистки спецодягуВибір миючого засобу, температурний режим, сушка. Особливі рекомендації.Повна версія статті